Nowy robot od Boston Dynamics już oficjalnie

Na samym początku lutego mogliśmy obejrzeć wideo, które wyciekło z najnowszej prezentacji należącej jeszcze do Alphabet (czyli Google) firmy Boston Dynamics, na którym mogliśmy zobaczyć zupełnie nowe roboty, w tym maszynę nazwaną Handle. Teraz możemy obejrzeć ją już oficjalnie.

Na samym początku lutego mogliśmy obejrzeć wideo, które wyciekło z najnowszej biznesowej prezentacji należącej jeszcze do Alphabet (czyli Google) firmy Boston Dynamics, na którym mogliśmy zobaczyć zupełnie nowe roboty, w tym maszynę nazwaną Handle. Teraz możemy obejrzeć ją już oficjalnie.

Poza tym, co wiedzieliśmy wcześniej - czyli, że Handle oprócz trybu krocznego posiada także kółka, z których potrafi bardzo sprawnie korzystać - wiemy teraz, że robot 190 centymetrów wzrostu, rozpędza się do prędkości 15 km/h, potrafi podskoczyć na 120 centymetrów do góry i jest w stanie pokonać 24 kilometry na naładowanych w pełni bateriach.

Ma on tylko 10 stawów, co jest liczbą relatywnie niewielką w porównaniu do innych kroczących maszyn Boston Dynamics, przez co dużo mniej może się w nim zepsuć. Robot ten łączy - jak widać na filmiku - wszystko co najlepsze w kołach i w kończynach, dzięki czemu potrafi osiągać spore prędkości na płaskim terenie, a różne przeszkody nie stanowią dla niego problemu, co oznacza, że roboty takie już teraz mogłyby się sprawdzić w prawdziwym świecie, a jedyną przeszkodą ku temu jest ich cena, której zbicie jest obecnie głównym celem producenta.

Zdj.: screenshot YouTube/Boston Dynamics