Nowiutki i w pełni elektryczny Jaguar I-Pace miażdży Model X 100D

Jaguar na salonie samochodowym w Genewie oficjalnie zaprezentuje swojego nowego, miejskiego SUV-a o nazwie I-Pace. Z tej okazji producent ujawnił sporo szczegółów na temat tego w pełni elektrycznego pojazdu...

Jaguar na salonie samochodowym w Genewie oficjalnie zaprezentuje swojego nowego, miejskiego SUV-a o nazwie I-Pace. Z tej okazji producent ujawnił sporo szczegółów na temat tego w pełni elektrycznego pojazdu.

Koncern pokusił się nawet o mały wyścig z SUV-em od Tesli, a mianowicie Modelem X 75 D i 100D. Okazuje się, że I-Pace zmiażdżył obie wersje w pełni elektrycznych pojazdów od Elona Muska, co możecie zobaczyć na poniższym filmie.

I-Pace ma oferować szybkie ładowanie baterii. Od zera do 80 procent pojemności baterii SUV-a naładować można będzie w mniej niż 45 minut, przy użyciu ładowarki o mocy 100 kW. Jeśli podłączymy samochód do zwykłego, domowego gniazdka, to baterie do pełna naładujemy po 13 godzinach.

Wersja dwusilnikowa I-Pace dysponuje mocą 400 KM i 696 Nm. Sprint nią do setki trwa 4,8 sekundy, a zasięg dochodzi do 500 kilometrów. Nowy, miejski SUV od Jaguara mierzy 4680 mm długości, 2139 mm szerokości i 1560 mm wysokości.

Źródło: GeekWeek.pl/Electrek / Fot. Jaguar