NIKE ma niesamowity patent na wygodne buty. Oto bieżnia w butach...

Buty stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu czy wyprodukowane z pomocą drukarek 3D, aby jak najlepiej były dopasowane do stopy użytkownika? To już nic nowego. NIKE chce pójść jeszcze dalej i zapewnić swoim klientom prawdziwy luksus zakładania i ściągania pięknych butów...

Buty stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu czy wyprodukowane z pomocą drukarek 3D, aby jak najlepiej były dopasowane do stopy użytkownika? To już nic nowego. NIKE chce pójść jeszcze dalej i zapewnić swoim klientom prawdziwy luksus zakładania i ściągania pięknych butów.

Jako że trampki czy adidasy większość z nas zakłada i ściąga bez rozwiązywania i zawiązywania sznurówek, firma NIKE postanowiła wykorzystać najnowsze zdobycze techniki, aby ten proces przebiegał łatwo, szybko i przyjemnie.

Wynalazkiem, który ma wprowadzić małą rewolucję do świata obuwniczego jest... bieżnia. Tak, dobrze przeczytaliście, bieżnia. Zostanie ona zainstalowana we wnętrzu buta, a dokładnie w miejscu wkładki.

Ciekawy patent Nike na wygodniejsze wkładanie butów. Fot. Nike.

Gdy użytkownik będzie chciał założyć lub ściągnąć but, bieżnia automatycznie włączy się i w przyjemny sposób ułatwi wykonanie tego, często, karkołomnego zadania.

Pomysł wydaje się praktyczny, ale jak będzie taki system sprawował się w codziennym użytkowaniu? Niebawem zobaczymy.

Źródło: GeekWeek.pl/Digital Trends / Fot. NIKE