Technologia
Powstał pierwszy oddział szpitalny dla uzależnionych od handlu kryptowalutami

Kryptowaluty podbijają świat i nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nimi miało niebawem przeminąć. Niestety, szał na cyfrowe waluty doprowadza do powstania chorób.

W Szkocji właśnie powstał pierwszy na świecie oddział szpitalny dla uzależnionych od kopania i handlowania kryptowalutami. Psychologowie z prywatnej placówki Castle Craig Hospital na co dzień zajmują się leczeniem pacjentów borykających się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, ale teraz będą również specjalizować się w poradach i pomocy wszystkim zainteresowanym nałogowo obrotem cyfrowymi walutami: Bitcoinem i Etherium.

Pomysłodawcy projektu informują, że nie będzie to mały oddział, liczą, że do ich placówki będą zgłaszały się setki czy nawet tysiące osób z całego świata. Leczenie składa się z 12 etapów, w których organizatorzy przewidują osobiste spotkania z psychologami czy zajęcia grupowe.

Obiekty należące do terenie szkockiego szpitalu Castle Craig Hospital. Fot. Castle Craig Hospital.

Problem uzależnienia od kryptowalut z roku na rok będzie narastał. Według specjalistów z Castle Craig Hospital, dla ich pacjentów codzienny handel wirtualnymi monetami to ucieczka od stresu czy rutyny. Uzależnionym daje to chwilową ulgę od smutku i samotności, ale w rzeczywistości wpędza to ich w spiralę zniszczenia i upadku.

Uzależnienie od handlu kryptowalutami niczym nie różni się od hazardu. Handlarze i górnicy balansują na granicy pasji i uzależnienia. Szkocki oddział szpitalny powstał po to, aby pomóc wszystkim chorym odkryć te subtelną różnicę, zacząć kontrolować swoje życie i powrócić do normalności.

Handel wirtualnymi walutami to fajna zabawa, sposób na szybki i duży zarobek oraz styl życia, ale trzeba w tym wszystkim znaleźć umiar. Jeśli czujecie, że uzależniacie się od handlu Bitcoinem i Etherium, to wejdźcie na źródło newsa i zasięgnijcie pomocy.

Źródło: GeekWeek.pl/Castle Craig Hospital / Fot. PxHere/Castle Craig Hospital