Roboty
Niesamowita robo-mątwa od firmy Festo hipnotyzuje swoimi zdolnościami

Firma Festo słynie na całym świecie ze swoich niesamowitych robo-zwierząt, które wielokrotnie pojawiały się przy okazji najważniejszych imprez technologicznych.

Firma z Niemiec przez ostatnie lata zgromadziła już całkiem spore grono robot-zwierzyńca. Niedawno Festo zaprezentowało BionicMotionRobot, BionicCobot czy OctopusGripper, czyli coś w rodzaju bionicznej macki ośmiornicy, trąby słonia czy ludzkiej ręki.

Tym razem urządzenie zbudowane przez inżynierów o nazwie BionicFinWave po prostu zachwyca swoim systemem poruszania się w wodzie, co możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym.

Robo-mątwa została wyposażona w płetwy, które powstały z silikonu. Napędzają je dwa elektryczne serwosilniki, pobierające energię z wbudowanego zestawu akumulatorków.

Urządzenie może pływać w każdą stronę, i to bez żadnych kabli. Porusza się w wodzie w majestatyczny sposób, w trybie autonomicznym lub trasą wyznaczoną przez operatora.

Festo od zawsze inspiruje się Matką Naturą w projektowaniu i budowaniu swoich robotów. Trzeba przyznać, że Niemcom wychodzi to idealnie. Robo-mątwa może stać się jednym z elementów akwariów przyszłości, w których zamiast żywych morskich stworzeń będziemy mogli podziwiać piękne i zaawansowane roboty.

Źródło: GeekWeek.pl/Festo / Fot. Festo