Technologia
Uniwersytet Warszawski otworzył internetową giełdę wynalazków

Uniwersytet Warszawski udostępnił stronę internetową, na której firmy i inwestorzy mogą zapoznać się, dofinansować czy kupić wynalazki i badania naukowe.

Wszystkie wynalazki i badania naukowe opublikowane przez Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego na dedykowanej stronie internetowej objęte są ochroną patentową (zobaczcie tutaj).

W ciągu ostatnich lat na UW powstało wiele kluczowych projektów z najróżniejszych dziedzin naukowych. Władze uczelni, tworząc serwis internetowy, chciały w ten sposób wypromować twórczość naukowców wśród firm i inwestorów, aby mogli oni mieć szybszy do nich dostęp, zapoznać się z najnowszymi technologiami, kupować je i efektywniej wdrażać na rynku.

Uniwersytet Warszawski otworzył internetową giełdę wynalazków. Fot. Uniwersytet Warszawski.

Na świecie i w Europie większość uniwersytetów posiada takie giełdy wynalazków i prac naukowych. UW teraz dołączył do nich. Na tej inicjatywie skorzystamy wszyscy, ponieważ wiele projektów nie doczekało się dotychczas komercjalizacji, a odpowiedzialni za nich naukowcy nie mieli dzięki temu możliwości zaistnienia w branżach.

Źródło: GeekWeek.pl/Uniwersytet Warszawski / Fot. PxHere/Uniwersytet Warszawski