Sztuka
W Tokio otwarto pierwsze na świecie cyfrowe muzeum sztuki

Kraj Kwitnącej Wiśni słynie na całym świecie z niesamowitych technologicznych dziwactw. W Tokio właśnie powstało kolejne, a jest nim pierwsze na świecie cyfrowe muzeum sztuki.

W Mori Building Digital Art Museum: teamLab Borderless na zwiedzających czekają instalacje prezentujące ultra-nowoczesną sztukę opartą na najnowocześniejszych zdobyczach techniki. Pomysłodawcami i i realizatorami tego wspaniałego przedsięwzięcia są artyści z rodzimego kolektywu TeamLab.

Ideą tego futurystycznego muzeum jest wykreowanie niespotykanych nigdzie indziej doświadczeń odbieranych przez gości wszystkimi zmysłami i zanurzenia ich w realiach kompletnie innej rzeczywistości.

Muzeum cieszy się tak gigantyczną popularnością, że na wejście do niego trzeba czekać wiele godzin, ale naprawdę warto, bo doznania są nie do opisania.

Instalacje multimedialne i interaktywne rozmieszczono na powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Niezwykły świat został stworzony z pomocą 520 komputerów i 470 projektorów.

Zwiedzający mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku, słuchać, czuć zapachy, dotykać, a nawet wejść z nimi w interakcję.

Jak zapewniają władze Mori Building Digital Art Museum, każda wizyta w ich obiekcie nie nie jest taka sama. Instalacje bezustannie się zmieniają, a podziwiając je, za każdym razem dostrzegamy w nich zupełnie inne szczegóły.

Źródło: GeekWeek.pl/Borderless Teamlab Art / Fot. Mori Building Digital Art Museum