Technologia
Elon Musk pokazał maszynę do produkcji tanich cegieł The Boring Company

Miliarder jakiś czas temu ogłosił, że zamierza sprzedawać cegły, które będą swoim wyglądem przypominały słynne klocki LEGO. Teraz możemy zobaczyć zmyślną maszynę do ich produkcji.

Musk wpadł na pomysł produkcji cegieł, ponieważ jego analitycy wyliczyli, że pozbycie się urobku pochodzącego z drążenia podziemnych tuneli stanowi aż 15 procent kosztów budowy. Jakiś czas później przygotował specjalną maszynę i wcielił swój ciekawy pomysł w życie.

Miliarder zaczął nawet fantazjować na Twitterze, że dzięki jego cegłom będzie można nie tylko zbudować mały dom, ale również stworzyć budowle starożytnego Egiptu, w tym piramidy i Sfinksa. Atutem cegieł od The Boring Company ma być ich niska cena, która wynosić ma 10 centów.

Masowa produkcja „klocków LEGO” ma rozpocząć się niebawem, gdy firma ruszy z kopyta z budową dalszej części podziemnych tuneli pod Los Angeles i Chicago. Docelowo mają one objąć większą część metropolii, więc urobku będzie tak dużo, że z wyprodukowanych z niego cegieł będzie można zbudować całą dzielnicę tanich eko-domków.

Zainteresowanie cegłami Muska na bank będzie ogromne. Jeśli rzeczywiście TBC dotrzyma słowa i cena 10 centów za sztukę będzie utrzymana, to nie tylko rozwali konkurencję, ale nawet przysłuży się krajowemu budownictwu. Co najważniejsze, w końcu Amerykanie będą mogli stawiać i mieszkać w porządnych domach z cegły, a nie kartonu.

Źródło: GeekWeek.pl/The Boring Company / Fot. The Boring Company