Ekotechnologia
Obejrzyjcie elektryzujący film o zespole Lodz Solar Team i ich solarnym bolidzie

Nasi zdolni studenci coraz częściej odnoszą wielkie sukcesy w międzynarodowych konkursach. Jednymi z nich są ludzie z Lodz Solar Team, których historię możecie zobaczyć na filmie.

Zespół studentów z Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej od kilku lat odnosi wielkie sukcesy w słynnym wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną World Solar Challenge w Australii.

Z tej okazji Polacy postanowili przygotować film o tytule „Eagle Two: wyprawa przez Antypody”, który opowiada o ich przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia i walce na pustyni Czerwonego Kontynentu z dziesiątkami innych zespołów z całego świata.

W ubiegłym roku, nowym modelem solarnego bolidu o nazwie Eagle Two, Polacy przejechali 4496 osobokilometrów i z dumą mogli pochwalić się ustanowieniem dwukrotnie lepszego wyniku w porównaniu do tego sprzed dwóch lat. Dodatkowo uzyskali 80 procent punktów, co pozwoliło im zająć 5. miejsce w teście praktyczności solarnego bolidu.

Obecnie studenci dokonują modyfikacji w swoim solarnym bolidzie i przygotowują się do startu w tegorocznych wyścigach Bridgestone World Solar Challenge 2018 w Australii.

Źródło: GeekWeek.pl/Lodz Solar Team / Fot. Lodz Solar Team