Polscy studenci na podium prestiżowych zawodów Formula Student Italy 2018

Polscy młodzi inżynierowie kolejny raz pokazali, że tworzą rewelacyjne projekty, które z powodzeniem mogą rywalizować z prowadzonymi w największych uczelniach z całego świata.

We włoskim Varano rywalizowało 47 zespołów inżynierów z całego świata w ramach zawodów Formula Student Italy 2018. Ich zadaniem było zaprojektowanie od podstaw i zbudowanie bolidów wyścigowych, a następnie przedstawienie koncepcji biznesowej i wzięcie nimi udziału w kilku konkurencjach.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej wywalczyli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej swoim spalinowym bolidem RT09, który był udoskonaloną wersją modelu z poprzedniego roku. Polacy mogą poszczycić się najlepiej przyspieszającym pojazdem z całej stawki.

Zespół PWR Racing Team zdobył 805,169 punktów. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Uniwersytetu Erlangen-Nuremberg (819,414 punktów), a na pierwszym studenci austriackiego Uniwersytetu Technicznego w Graz (908,070 punktów).

Polscy studenci na podium prestiżowych zawodów Formula Student Italy 2018. Fot. PWR Racing Team.

Świetne, 6. miejsce zajął też team Cerber Motosport, reprezentujący Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Ich bolid o oznaczeniu CMS-5 zdobył w klasyfikacji generalnej 656,410 punktów.

W zawodach bolidów Formula Student Italy 2018 wzięli udział również zespoły studentów z Politechniki Gdańskiej (35. miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Politechniki Rzeszowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (47. miejsce ex aequo).

Źródło: GeekWeek.pl/Cerber Motorsport/PWR Racing Team / Fot. PWR Racing Team