Roboty
Sympatyczny robot wita i obsługuje klientów w jednej z opolskich firm

W firmie Weegree pojawił się robot Pepper zbudowany przez japońską firmę SoftBank. Jest to w tej chwili najbardziej zaawansowany robot na świecie.

Inteligentny, sympatyczny i zawsze uśmiechnięty robot Pepper ma zaledwie 120 centymetrów wzrostu, ale nie przeszkadza mu to służyć pomocą zawsze i wszędzie. W opolskiej firmie znalazł pracę jako recepcjonista. Maszyna chętnie wskaże drogę do biur, udzieli potrzebnej pomocy, opowie fajny żart oraz zapozna klientów z historią i siedzibą firmy.

Pepper jest obecnie najchętniej na świecie wybieranym robotem do obsługi klientów w firmach, bankach, hotelach lub na lotniskach i różnej maści imprezach. Potrafi biegle władać dziesiątkami języków, w tym również polskim, oraz można się w nim wdać w długie i ciekawe konwersacje. Inżynierowie z firmy SoftBank stworzyli oprogramowanie do jego obsługi w ten sposób, że można je dowolnie modyfikować pod własne potrzeby.

Firma Weegree zaoferowała możliwość wykonywania z pomocą Peppera połączeń telefonicznych i wideorozmów oraz wykorzystania go jako bank ważnych danych na temat firmy i jej klientów. Polacy opracowali też i, z powodzeniem, testują oprogramowanie do robota, które będzie wykorzystane w krajowych bankach, biurach informacji turystycznych, muzeach, wystawach, a nawet szpitalach. W tym ostatnim przypadku, robot idealnie spełnia się jako elektroniczny przyjaciel małych pacjentów. Jego moduły rozrywkowe pozwalają dzieciom trochę się rozerwać i miło spędzić czas w trakcie zabaw.

Dzięki takim firmom jak m.in Weegree, roboty humanoidalne staną się w Polsce powszechniejszym widokiem, a my będziemy mogli dzięki nim łatwiej, szybciej i przyjemniej załatwić ważne dla nas sprawy, a także rozszerzyć swoje horyzonty wiedzy na najróżniejsze interesujące nas tematy.

Źródło: GeekWeek.pl/Weegree/SoftBank / Fot. SoftBank/Weegree