Astronomia
SpaceX pokazało, jak teraz wygląda w środku załogowa kapsuła Dragon

Nowa era w załogowych lotach na ziemską orbitę z terytorium Stanów Zjednoczonych zbliżają się dużymi krokami. SpaceX pokazało, jak będzie wyglądała w środku kapsuła Dragon.

SpaceX zaprosiło dziennikarzy z amerykańskich mediów do siedziby w Hawthorne w Kalifornii, aby mogli oni bliżej przyjrzeć się, zarówno z zewnątrz, jak i w środku, najnowszej wersji kapsuły Dragon-2. Na spotkaniu pojawili się również astronauci, którzy wezmą udział w pierwszych dwóch lotach kapsuły.

Przypomnijmy, że w pierwszym locie testowym będzie to: Robert Behnken i Douglas Hurley, natomiast w locie operacyjnym: Victor Glover i Michael Hopkins. Gwynne Shotwell, prezes i dyrektor operacyjna SpaceX, podkreśliła, że bezzałogowy lot kapsuły Dragon do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nastąpi już w listopadzie, a załogowy w kwietniu 2019 roku.

W między czasie SpaceX intensywnie pracuje również nad budową nowej, jeszcze potężniejszej rakiety o nazwie Big Falcon Rocket. Jej testy powietrzne mają rozpocząć się już w przyszłym roku. Dzięki niej ludzkość będzie mogła powrócić na Srebrny Glob, odbyć pierwszy lot na Czerwoną Planetę i założyć tam kolonie.

Firma wciąż podtrzymuje, że pierwszy bezzałogowy lot na Marsa nastąpi w 2022 roku, a załogowy w 2024 roku. SpaceX od jakiegoś czasu prowadzi niejawne warsztaty dla naukowców i przedstawicieli rządu, podczas których omawiane są wszystkie kwestie dotyczące misji na Czerwoną Planetę i budowy tam kolonii (zobaczcie tutaj).

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX / Fot. SpaceX