Internet
Misje na Księżyc będą transmitowane na żywo i w technologii VR

Elon Musk zapowiedział na swoim profilu na Twitterze, że misje księżycowe SpaceX będą transmitowane na żywo, w jakości HD i technologii wirtualnej rzeczywistości.

Amerykański miliarder pragnie, abyśmy dzięki najnowszym zdobyczom techniki mogli przeżywać misje na Księżyc i ponowne lądowanie tam ludzi na miarę XXI wieku, czyli tak, jakbyśmy sami brali w nich udział. To wszystko brzmi wspaniale i rozpala wyobraźnię, ale na te wydarzenia jeszcze przyjdzie nam poczekać parę dobrych lat.

SpaceX chce bowiem wysłać kosmicznego turystę, a mianowicie 42-letniego japońskiego miliardera Yusaku Maezawę, w podróż wokół Srebrnego Globu swoją dopiero budowaną rakietą Big Falcon Rocket nie szybciej niż za 5 lat (zobaczcie tutaj). Tymczasem NASA planuje załogowe misje na naturalnego satelitę naszej planety dopiero przy końcu lat 20. lub na początku 30.

Musk planuje transmisje na żywo w technologii VR z nowych eksploracji Księżyca z pomocą swojej budowanej dopiero konstelacji mikrosatelitów do kosmicznego Internetu o nazwie StarLink. Prawdopodobnie podobna, choć mniejsza, konstelacja powstanie również wokół Srebrnego Globu, aby zapewnić superszybki, jak na warunki kosmiczne, dostęp pierwszym kolonizatorom do potężnej skarbnicy wiedzy, jaką jest Internet.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Pexels