Roboty
To dziwne, ale ludzie chcą, aby panowały nad nimi zaawansowane roboty

Może wydać się to Wam dziwne, tak jak nam, ale najnowsze badania pokazują, że społeczeństwo nie widzi zagrożenia w robotach i chce się im podporządkować.

Przyszłość naszej ludzkości nie rysuje się w różowych barwach. Postęp technologiczny sprawił, że już nie potrafimy obejść się bez elektroniki. Każdemu z nas ułatwia ona codzienność i my, ludzie, całkowicie się od niej uzależniliśmy.

Jakby tego było mało, roboty humanoidalne są coraz inteligentniejsze i sprytniejsze, więc całkowite przejęcie przez nie większości czynności, które obecnie wykonujemy każdego dnia, jest tylko kwestią czasu, i to wcale nie tak odległego, jak nam się wydaje.

Najnowsze badania przeprowadzone na słynnym Massachusetts Institute of Technology (MIT) pokazują, że ludzie nawet chcą być zarządzani przez roboty! Dlaczego? A dlatego, że żyjemy w przeświadczeniu, iż są one nieomylne, perfekcyjne i łatwo nawiązuje się z nimi "kontakt".

W sumie to prawda, przecież każdy z nas korzysta z komputera, dzięki któremu możemy komunikować się ze światem, ale również posiąść olbrzymią wiedzę czy po prostu szybko coś wykonać, i tym samym znacząco ułatwić sobie życie.

Ludzie chcą być zarządzani przez roboty. Fot. Twitter.

Wydział Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory przeprowadził eksperyment, w którym udział wzięły 3 grupy ludzi. W pierwszej polecenia wydawali ludzie, w drugiej roboty, natomiast w trzeciej to jeden człowiek zarządzał swoją pracą, a nad drugim panował robot.

Co niesamowite, najbardziej efektywną grupą okazała się ta druga, w której ludźmi zarządzały roboty. Jak widać, rodzaj ludzki już jest podporządkowany elektronice, a teraz nawet i robotom.

Jak myślicie, co nas biednych ludzi czeka w przyszłości, w której roboty będą już dysponowały kosmiczną inteligencją? Może jedyną szansą dla nas będzie właśnie proponowana przez Elona Muska cyborgizacja społeczeństwa. Wówczas będziemy łączyli w sobie zdolności ludzi i robotów, więc to pozwoli nam zachować kontrolę nad światem.

Źródło: GeekWeek.pl/MIT / Fot. MaxPixel