Technologia
Czas na lodówkomaty InPostu, z których odbierzecie zakupy ze sklepów

Firma InPost poinformowała o wprowadzeniu nowej usługi lodówkomatów, z których będziemy mogli łatwo, szybko i przyjemnie odbierać świeże produkty spożywcze.

Coraz aktywniejszy tryb życia Polaków i powszechność najnowszych technologii sprawia, że sprzedaż towarów na odległość za pośrednictwem globalnej sieci rozwija się w naszym kraju w szaleńczym tempie. Odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie taką formą sprzedaży mają stać się... lodówkomaty.

Na razie sieć tych nowych urządzeń znajduje się w fazie rozwoju. Firma informuje, że w Warszawie jest już dostępnych 35 lodówkomatów, a w Krakowie nieco mniej, bo 15. Ich ilość będzie sukcesywnie powiększała się, bo ofertą InPostu zainteresowanych jest kilka sieci handlowych prężnie działających w naszym kraju. Rzecznik firmy ujawnił, że w tej chwili podpisane zostały umowy z dwiema korporacjami, a z dziesięcioma trwają zaawansowane negocjacje.

Czas na lodówkomaty InPostu, z których odbierzecie zakupy ze sklepów. Fot. InPost.

Lodówkomaty wyglądają jak zwykle paczkomaty, jedyna różnica polega na tym, że skrytki na paczki/zakupy są chłodzone, dzięki czemu umieszczane w nich produkty mogą dłużej zachować świeżość. Lodówkomaty zostały podzielone na trzy części, w których panują temperatury: minus 18 stopni °C, plus 4 stopni °C i plus 16 stopni °C.

Sieci sklepów chcą z pomocą paczkomatów, lodówkomatów i autonomicznych sklepów nie tylko zwiększyć swoją sprzedaż w dni robocze, ale również próbować obejść zakaz handlu w niedzielę, który najbardziej da się im we znaki po roku 2020, kiedy tylko kilka niedziel w roku nie będzie objętych zakazem handlu.

Źródło: GeekWeek.pl/InPost / Fot. InPost