Roboty
Zobaczcie nowe, niesamowite zdolności robota ATLAS od Boston Dynamics

Humanoidalny robot od Boston Dynamics kolejny raz zadziwia swoimi zdolnościami. Tym razem niezwykle zwinnie skacze po drewnianych skrzyniach.

ATLAS jeszcze 2 lata temu ledwo utrzymywał się w pionie, a z jego tylnej części wychodziły długie i grube kable zasilające. W trakcie oglądania jego ruchów na filmach, na twarzy mógł pojawić się tylko uśmiech politowania. To nie był robot, to była kupa złomu.

Teraz nie ma po tym najmniejszego śladu. Inżynierowie z miesiąca na miesiąc czynią w jego modyfikacji niesamowite postępy. W tym tempie, to za 2 lata możemy spodziewać się, że naszym oczom ukaże się zaawansowana maszyna rodem z filmów sci-fi.

To wszystko zasługa zakupu firmy Boston Dynamics przez japońskiego giganta SoftBank. To inżynierowie z tej firmy mogą poszczycić się budową najbardziej zaawansowanego na świecie robota humanoidalnego o nazwie Peper. Cieszy się on gigantycznym zainteresowaniem banków, lotnisk, hoteli, a nawet szpitali, w których takie roboty pomagają klientom.

Obecne możliwości robota ATLAS mogą przerażać, zwłaszcza z punktu widzenia zainteresowania takimi maszynami amerykańskiej agencji DARPA, która chciałaby wykorzystać je nigdzie indziej jak na polu walki. I taka wizja, dla jednych smutna, a dla drugich dobra, w przyszłości zrealizuje się, bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics / Fot. Boston Dynamics