Astronomia
Astronauci polecą na orbitę w butach Reeboka. Zobaczcie, jak wyglądają

Reebok przygotowuje dla NASA buty dla astronautów, którzy wybiorą się w misje statkiem CST-100 Starliner od Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Znany na całym świecie producent m.in. obuwia sportowego przez ostatnie lata intensywnie współpracował z koncernem Boeing i agencją NASA, aby wspólnie przygotować specjalne kosmiczne buty dla astronautów i przyszłych kolonizatorów Księżyca i Marsa.

Astronauci jakiś czas temu rozpoczęli testy Floatride Boot Space SB-01. Teraz jednogłośnie oświadczyli, że bardziej praktycznych i wygodnych butów, jak te, jeszcze w życiu nie nosili. Nowie obuwie Reeboka ma stać się częścią całego skafandra kosmicznego szykowanego przez firmę Boeing dla NASA.

W tych butach astronauci polecą na orbitę. Fot. Reebok/Boeing.

Trzeba przyznać, że SB-01 prezentują się bardzo elegancko i miejmy wszyscy nadzieję, że spełnią swoje zadanie. Tymczasem Boeing kolejny raz ma obsuwę w swojej pierwszej załogowej misji kapsuły Starliner na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jeśli wierzyć najnowszemu raportowi NASA, astronauci założą buty i wybiorą się w nich do kosmicznego domu w połowie przyszłego roku.

Źródło: GeekWeek.pl/Reebok / Fot. Reebok