Podróże
Powstaje perfekcyjna replika Titanica. „To będzie najbezpieczniejszy statek świata”

Ten Titanic na pewno nie zatonie. Titanic II, czyli budowana właśnie replika legendarnego luksusowego liniowca, będzie wzorem do naśladowania w kwestiach bezpieczeństwa.

Pomysłodawcą projektu jest Cleve Palmer, australijski miliarder, który zapragnął wybrać się w rejs perfekcyjną repliką tego ówcześnie gigantycznego i niezwykle luksusowego statku. Liniowiec będzie własnością operatora Blue Star Line. Jednak to, co najważniejsze, to fakt, że nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim w środku będzie wyglądał identycznie jak jego protoplasta.

Titanic II będzie naszpikowany najnowszą technologią, która ma zapewnić jego 2400 przyszłym pasażerom i 900 członkom załogi maksymalne bezpieczeństwo. Na jego pokładzie znajdą się satelitarne systemy kontroli, cyfrowa nawigacja i system radarowy. Słowem, wszystko, czego tylko można oczekiwać na statku z XXI wieku.

Titanic II początkowo miał być gotowy do dziewiczego rejsu w tym roku, ale z powodu problemów finansowych jego budowa została wstrzymana. Teraz operator wznowił prace i ogłosił, że statek zostanie zwodowany w 2022 roku. W swój pierwszy rejs wypłynie z chińskiej stoczni CSC Jinling Shipyard w mieście Jiangsu do Dubaju. Stamtąd już z pasażerami odbędzie historyczną podróż do brytyjskiego Southampton i dalej do Nowego Jorku.

Zainteresowanie rejsem jest tak gigantyczne, jak ponad 100 lat temu w przypadku dziewiczego rejsu Titanica. Podobnie astronomiczne są ceny biletów, które obecnie dochodzą do 100 tysięcy dolarów. Jednak taka cena dla wielu przyszłych pasażerów to drobne, patrząc z perspektywy prestiżu i wrażeń, jakie będą na nich czekały w podróży.

Źródło: GeekWeek.pl/USAToday / Fot. Blue Star Line