Lotnictwo
Zobaczcie w akcji załogowy latający bolid Openera o nazwie BlackFly

Firma Opener w lipcu zaprezentowała swój niezwykły latający bolid, który daje niesamowitą frajdę z podróżowania i zwiedzania z powietrza okolicy, w jakiej się znajdziemy.

Teraz możemy zobaczyć go w akcji w powietrzu. BlackFly jest na tyle duży, że możemy wygodnie w nim latać, a jednocześnie na tyle kompaktowy, iż można go załadować na przyczepę i podróżować z nim po świecie.

Gdy znajdziemy się w pięknych okolicznościach przyrody, zawsze możemy zasiąść w bolidzie i polatać nad całą okolicą, podziwiając Matkę Naturę z perspektywy lotu ptaka.

Bolid jest cichy, inżynierowie zapewniają, że podczas lotu generuje zaledwie 72 dBA. W czasie lotu bez problemu rozwija prędkość na poziomie do 120 km/h i dysponuje zasięgiem do 64 kilometrów. Wydajne akumulatory do 80 procent można naładować w nawet 25 minut.

Jako że jest to maszyny typu VTOL, oferuje możliwość pionowych startów i lądowań, więc można go zabrać i nim polatać praktycznie wszędzie. Producent zapewnia, że złożenie go i rozłożenie trwa niecałe 30 minut. Zobaczcie, jak ciekawie prezentuje się w czasie loty na powyższym filmie.

Źródło: GeekWeek.pl/Opener / Fot. Opener