Internet
Google otworzyło Centrum Bezpieczeństwa dla ochrony naszej prywatności

Jeśli interesuje Was, czy faktycznie jesteście bezpieczni podczas korzystania z usług amerykańskiego giganta albo czy ten wykorzystuje Wasze dane, to teraz wszystkie odpowiedzi znajdziecie w jednym miejscu.

A mowa o uruchomionym właśnie Centrum Bezpieczeństwa, z którego uzyskać można informacje na wiele nurtujących nas tematów. Google zapewnia przy okazji, że od zawsze przyświecała mu zasada poszanowania użytkownika i ciągle ulepsza technologie zabezpieczające i narzędzia do ochrony prywatności, by pomóc nam i naszym rodzinom zachować bezpieczeństwo w sieci.

Wszystko w myśl idei „tworząc technologie dla wszystkich, musimy zapewnić ochronę każdemu, kto z nich korzysta” - dzięki nowemu narzędziu możemy dowiedzieć się na przykład, jakie kroki podejmuje Google, by pomóc nam zachować bezpieczeństwo i jakimi zasadami się przy tym kieruje:

- Nasze technologie ochrony prywatności są przyjazne dla wszystkich. Tworząc produkty i usługi, które są bezpłatne i dostępne dla każdego, bierzemy na siebie sporą odpowiedzialność. Jest to szczególnie ważne, bo technologia się rozwija i zasady ochrony prywatności muszą być do tego dopasowane. Nasze zasady dotyczące pracowników, procesów i produktów gwarantują, że użytkownicy mogą być pewni prywatności oraz bezpieczeństwa danych.

A mowa choćby o stosowaniu zaawansowanych technologii chroniących przed złośliwym oprogramowaniem, wysokich standardów prywatności z informacjami o tym, jakie dane o użytkowniku są gromadzone i w jakim celu (z możliwością dostosowania ustawień przez użytkownika) czy współpracy z pedagogami i specjalistami, którzy mają pomóc wypracować rozwiązania z uwzględnieniem również najmłodszych użytkowników internetu.

Wszystko zostało zaś wytłumaczone w bardzo przystępny sposób i podzielone na czytelne sekcje, dzięki czemu szybko znajdziemy interesujące nas informacje. Nie da się ukryć, że to dość zaskakujące podejście w dobie powszechnego gromadzenia naszych danych, a nierzadko również handlowania nimi czy wykorzystywania do własnych celów, co pokazują choćby kolejne afery związane z Facebookiem.

- Na podstawie danych wybieramy reklamy, które widzisz w usługach Google, na stronach naszych partnerów i w aplikacjach mobilnych. Reklamy te pozwalają nam finansować nasze usługi i udostępniać je bezpłatnie wszystkim użytkownikom, ale Twoje dane osobowe nie są na sprzedaż.
Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio na stronie Centrum Bezpieczeństwa, do którego lektury serdecznie zapraszamy.

Źródło: GeekWeek.pl/Google