Mobile
Tak wygląda z bliska składany Samsung Galaxy F z elastycznym ekranem

Tydzień temu Samsung zaprezentował prototyp swojego pierwszego składanego smartfona z elastycznym ekranem. Teraz możemy zobaczy go z bliska na najnowszych renderach.

Eksperci od smartfonów z serwisu LetsGoDigital przygotowali najnowsze i najbardziej dokładne rendery innowacyjnego Samsunga Galaxy F. Powstały one na podstawie wniosków patentowych, ujawnionych danych na temat urządzenia oraz zdjęć i filmów z jego prezentacji w San Francisco.

Smartfon będzie prezentował się pięknie i na pewno znajdzie rzeszę fanów. Przypomnijmy, że na obecną chwilę pewne już jest, że urządzenie zostanie wyposażone w mniejszy wyświetlacz 4,58-calowy o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 840x1960 pikseli, a większy 7,3-calowy o proporcjach 4,2:3 i rozdzielczości 1536x2152 pikseli. Samsung podkreśla, że większy jest elastyczny i został stworzony w technologii Infinity Plex Display.

Tak wygląda z bliska składany Samsung Galaxy F z elastycznym ekranem. Fot. LetsGoDigital.

Koncern ujawnił też, że urządzenie będzie posiadało bardziej pojemne baterie od obecnie dostępnych na rynku topowych modeli smartfonów. Jego posiadacze nie będą musieli przejmować się uszkodzeniem ekranu, gdyż bezawaryjnie będzie można składać smartfon kilkaset tysięcy razy.

A teraz najważniejsze. Galaxy F pojawi się w sklepach na całym świecie już w marcu przyszłego roku, a jego cena będzie sporo mniejsza od prognozowanej, i wyniesie ok. 1800 dolarów (6800 złotych). Nie oczekujemy, że nowe, innowacyjne dziecko Samsunga będzie tak popularne jak obecnie flagowce, ale nie od razu Rzym zbudowano.

Źródło: GeekWeek.pl/LetsGoDigital/Samsung / Fot. LetsGoDigital