Podróże
Chińczycy otwierają pierwszy na świecie luksusowy hotel… pod ziemią

Nie da się ukryć, że InterContinental Shanghai Wonderland, zbudowany w opuszczonym kanionie, robi ogromne wrażenie i jest jednym z najbardziej wyjątkowych hoteli na świecie.

Znajduje się trochę ponad 30 km od Szanghaju i z pewnością będzie jedną z największych atrakcji w okolicy, bo to pierwszy na świecie hotel podziemny - co prawda jego najwyższe piętro, pokryte przepiękną zielenią, znajduje się na poziomie gruntu, ale 16 pozostałych pięter znajduje się pod ziemią, z czego dwa zanurzone są w głębokim na 10 metrów akwarium.

W hotelu znajduje się w sumie 336 pokojów, więc ten jest w stanie pomieścić jednocześnie naprawdę dużo gości, którzy będą mogli z balkonów podziwiać sztuczny przeszkolony wodospad na ścianach kamieniołomu, wspomniane akwarium, skorzystać z restauracji, basenu czy centrum sportów wodnych. Co więcej, ze względu na specyficzne położenie hotelu, goście mogą też liczyć na atrakcje typu skoki na bungee czy wspinaczka.

InterContinental Shanghai Wonderland powstawał 10 lat, a jego całkowity koszt przekroczył 151 milionów dolarów. Pracowało nad nim ponad 5 tysięcy osób, również z brytyjskiej firmy Atkins, która odpowiada za inne słynne hotele, jak Burj Al Arab Hotel w Dubaju. Jak twierdzi szef projektu, Chen Xiaxiang: - Zarejestrowaliśmy 39 patentów i dokonaliśmy setek technologicznych przełomów. To była walką z grawitacją.

Warto też zaznaczyć, że hotel zbudowano z myślą o środowisku, dlatego też jest zasilany przez samodzielnie generowaną energię - z wód geotermalnych i paneli słonecznych, więc pomysłodawcom należą się ogromne brawa. A jeżeli chcecie na własnej skórze przekonać się, jakie atrakcje oferuje hotel, to zawsze możecie sobie zarezerwować pokój - te dostępne są już w niektórych serwisach bookingowych, a ich cena zaczyna się od 576 USD.

Źródło: GeekWeek.pl/Geek.com/Fot.ihg.com