Podróże
Darmowe Wi-Fi już dostępne w pierwszym Pendolino. „Internet działa wyśmienicie”

PKP Intercity, wraz z firmą Alstom, rozpoczęło w wakacje projekt stworzenia infrastruktury bezprzewodowego dostępu Wi-Fi do Internetu we wszystkich pociągach Pendolino w Polsce. Pierwszy skład już to oferuje.

Na szczęście PKP Intercity dotrzymało wcześniej danego słowa i pierwsi podróżujący mogą już cieszyć się szybkim i stabilnym dostępem do globalnej sieci. Kolejne składy będą oferowały taką możliwość w kolejnych miesiącach przyszłego roku.

Pewnie zastanawiacie się, czemu wyposażanie pociągów w sieć Wi-Fi trwa tak długo i wiąże się z zakrojonym na tak wielką skalę przedsięwzięciem. Otóż cały proces realizacji nie jest łatwy, a to ze względu na fakt, że producent pociągów Pendolino nie przewidywał istnienia i nie stworzył w składach żadnej potrzebnej ku temu infrastruktury.

Jest to zasługą poprzedniego rządu PO/PSL, który zakupił składy Pendolino, niby jednego z najnowocześniejszych na świecie, ale nie myśląc nawet o wyposażeniu ich w dostęp do sieci, czyli coś, co w XXI wieku jest czymś nie do pomyślenia, szczególnie w środkach tego typu komunikacji.

Darmowe Wi-Fi dostępne we wszystkich pociągach Pendolino w Polsce. Fot. Wikipedia.

Na szczęście PKP Intercity uda się pokonać te problemy i w końcu zmienić tę smutną rzeczywistość do końca przyszłego roku. Co ciekawe, w polskich pociągach Dart i Flirt, które uznawane są za mniej prestiżowe, takie usługi są dostępne od dawna.

Źródło: GeekWeek.pl/TVP Info/PAP / Fot. Wikipedia/Traveluxblog