Motoryzacja
Oto przyszłość motocykli. Lazareth LMV 496 istnieje naprawdę, może jeździć i latać!

Ludovic Lazareth stworzył niezwykły motocykl rodem z najlepszych filmów sci-fi. LMV 496 nie tylko można pędzić po drogach, ale również unosić się nad ziemią. Tak powinny wyglądać przejażdżki przyszłości dla fanów dwóch kółek.

Francuski projektant słynie w swoim kraju i na świecie z dość ekscentrycznych i futurystycznie wyglądających pojazdów dwu- i czterokołowych. Ale tym razem zbudował coś niesamowicie pięknego i porywającego. LMV 496 to prawdziwy transformers na kołach, który w kilkanaście sekund potrafi przemienić się z króla dróg w pogromcę przestworzy.

Pojazd został wyposażony w potężny, dysponujący mocą 470 KM silnik od Maseratii, i cztery turbiny odrzutowe. Te ostatnie zostały wbudowane w koła. W trakcie przemiany koła obracają się i zmieniają w system napędowy znany nam dobrze z quadrocopterów, ale oparty na turbinach odrzutowych. Dzięki takiemu zestawowi, maszyna może unosić się nad ziemią.

LMV 496 nie jest tylko koncepcją, to gotowy pojazd. Ludovica Lazaretha w budowie tej niezwykłej maszyny wspierał zespół inżynierów z niemieckiej firmy Jetcat. Dostarczyli oni i wyposażyli latający motocykl w turbiny. Pojazd ma być oficjalnie zaprezentowany już za miesiąc. Wówczas dowiemy się większej ilości szczegółów na jego temat i zobaczymy go w pełnej krasie. Tymczasem musicie zadowolić się fajnym zwiastunem, który został opublikowany na oficjalnym kanale firmy na YouTube.

Źródło: GeekWeek.pl/Lazareth Auto-Moto / Fot. Lazareth Auto-Moto