Technologia
Już za 5 lat Chiny zdominują USA w technologii Blockchain i sztucznej inteligencji

Chiny chcą zdominować Stany Zjednoczone na każdej możliwej płaszczyźnie. Jako że przyszłość to technologia Blockchain i sztucznej inteligencji, to właśnie tutaj Państwo Środka niebawem będzie górowało nad USA.

Największy rozwój jest widoczny w najbardziej licznym pod względem populacji ludzkiej kraju świata w tematach związanych z technologią Blockchain, czyli z zdecentralizowanym systemem przechowywania ważnych danych, który jest obecnie najbezpieczniejszy na świecie, i uważany jest przez wielu speców za przyszłość globalnej sieci.

Chociaż obecnie to Stany Zjednoczone wiodą prym w Blockchainie, to jednak przeprowadzona najnowsza ankieta wśród dyrektorów największych koncernów technologicznych pokazuje, że szybko to się zmieni na korzyść Chin. 30 procent z 600 najważniejszych osobistości świata Internetu na co dzień prowadzących biznesy w 14 krajach świata i 100 procent związanych z technologią Blockchain, uważa, że obecnie pionierami w tej materii są USA, jednak już po roku 2021 ta sytuacja odwróci się.

Z ankiety może również dowiedzieć się, że aż 60 procent z 100 najważniejszych kryptowalut nie posiada swojego działającego produktu. Jest to więc duże pole do powstania czegoś nowego. Chiny chcą, aby to u nich tworzyły się nowe technologie z tym związane. Wszystko wskazuje na to, że ich ambitne plany sprawdzą się w 100 procentach.

Chiny za 5 lat zdominują USA w technologiach Blockchain i sztucznej inteligencji. Fot. PwC.

Jakiś czas temu, Eric Schmidt, były szef firmy Alphabet (Google), podczas swojego wystąpienia na uczelni MIT, ostrzegł Donalda Trumpa i cały rząd Stanów Zjednoczonych przed nieubłaganie zbliżającą się dominacją Chin na całym świecie w technologiach sztucznej inteligencji. Twierdzi on, że jeśli w najbliższych latach politycy nic w tym temacie nie zmienią, to już w 2020 roku Chiny dogonią USA, w 2025 roku będą lepsi, a w 2030 staną się światowym liderem w tych technologiach.

Źródło: GeekWeek.pl/TheNextWeb / Fot. MaxPixel/PwC