Roboty
Tak oto robo-kurierzy ANYmal od Continentala będą dostarczali przesyłki do domów

Continental i ANYbotics mają świetny pomysł na przyszłość szybkiego i taniego dostarczania przesyłek do naszych domów. Robo-kurierami mają stać się roboty ANY-mal, które dysponują bardzo ciekawymi zdolnościami.

Roboty już powoli stają się, a niebawem będą głównym środkiem dostarczania towarów do milionów odbiorców na całym świecie. Tę wizję zrealizują coraz to szybciej rozwijające się technologie zaawansowanych robotów i sztucznej inteligencji. Najlepszym przykładem drzemiącego w nich potencjału może być firma Boston Dynamics, która zamierza w tym roku zacząć sprzedaż swojego zaawansowanego robota o nazwie SpotMini.

Wszyscy wiemy, jakie niesamowite sztuczki potrafi wykonywać. Przedstawiciele firmy widzą zastosowanie dla takich maszyn w codziennej pomocy ludziom starszym i niepełnosprawnym, a także przy akcjach ratunkowych i właśnie dostarczaniu różnej maści przesyłek.

Firmy Continental i startup ANYbotics jakiś czas temu nawiązały współpracę. Będzie ona polegała na stworzeniu nowej generacji miejskiego systemu logistycznego. Jego atrybutem mają być autonomiczne pojazdy CUbE i zaawansowane roboty ANY-mal, które będą dostarczały przesyłki. Firmy zapewniają, że bezpieczeństwo i jakość takich usług ma zostać wniesiona na zupełnie nowy poziom.

Pomysł Continentala i innych firm na przyszłość dostarczania przesyłek mogliśmy zobaczyć na targach elektroniki użytkowej CES 2019 w Las Vegas. Robo-zwierzęta od jakiegoś czasu dostarczają przesyłki w Chinach, a roboty na kołach w Stanach Zjednoczonych. Takie usługi cieszą coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na niższą cenę usługi wykonywaną przez bez przerwy dyspozycyjne i tanie w eksploatacji roboty.

Eliminacja ludzkich kurierów to ogromny problem, bo wiąże się z masową utratą pracy, ale dla firm i klientów prywatnych to okazja do poczynienia sporych oszczędności. W dobie gigantycznej i wciąż rosnącej popularności zamawiania produktów w sklepach internetowych i potrzeby ich coraz szybszego dostarczania, takie koncepcje niebawem nie będą już tylko na papierze, tylko staną się rzeczywistością.

Źródło: GeekWeek.pl/Las Vegas Review-Journal / Fot. Las Vegas Review-Journal