Motoryzacja
Uber niebawem zaoferuje przejażdżki autonomicznymi hulajnogami i skuterami

Skoro samochody mogą samodzielnie poruszać się po drogach, a niektóre firmy pracują również nad odpowiednimi technologiami dla motocykli, to czemu nie przenieść podobnych rozwiązań na skutery i rowery?!

Z takiego właśnie założenia wyszedł Uber, którego kojarzymy raczej z mobilnej aplikacji służącej do zamawiania usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji. Teraz zaś ma zamiar pomóc wielu osobom w rozwoju biznesu, a wszystko za sprawą obniżenia kosztów, w czym pomóc ma mikromobilność znacznie ograniczająca potrzebną siłę roboczą.

Uber szuka właśnie pracowników do nowego działu, który zajmie się opracowaniem autonomicznej technologii dla skuterów i rowerów. Stoi za tym idea posiadania floty mobilnych pojazdów, które mogą samodzielnie poruszać się po mieście, między punktami ładowania, szczególnie lokacjach o dużym zapotrzebowaniu na takie usługi. Nie da się jednak ukryć, że widok roweru bez kierowcy jadącego po ścieżce rowerowej może być na początku dziwny :)

Sam pomysł wydaje się być jednak ciekawy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w części miast, gdzie korzysta się choćby z tzw. rowerów miejskich, istnieje potrzeba zatrudniania firm trzecich, które pod koniec dnia zajmują się zbieraniem pojazdów z całego miasta i rozwożeniem ich do docelowych punktów ładowania - według pomysłu Ubera te robiłyby to samodzielnie, oszczędzając czas i pieniądze.

Oczywiście jak na razie wszystko pozostaje jeszcze w sferze planów i zapewne dopiero jakiś czas po skompletowaniu potrzebnej załogi możemy liczyć na bardziej szczegółowe informacje. Tym bardziej, że aktualnie firma odmawia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie - nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na lepszy moment, kiedy to Uber zdecyduje się podzielić z nami jakimiś konkretami,  żebyśmy mogli przestać się domyślać.

Źródło: GeekWeek.pl/TechSpot / Fot. ChristopherHelkey