Styl życia
Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi wybiorą się w podróż statkiem na kraniec świata

Fani teorii spiskowej głoszącej, że rządy krajów, agencje kosmiczne i najróżniejsze organizacje od zarania dziejów usiłują za wszelką cenę ukryć fakt, że Ziemia jest płaska, chcą zorganizować podróż statkiem na kraniec świata.

Płaskoziemcy zorganizowali w Stanach Zjednoczonych wiele konferencji, na których m.in. poruszali tematy związane z różnymi projektami mającymi na celu pokazać światu, że mają rację. Jednym z najnowszych pomysłów jest rejs na kraniec świata. Ma on odbyć się już w przyszłym roku. Podobno ma to być najlepsza i najodważniejsza przygoda w ich życiu.

Chociaż światowe media i praktycznie całe społeczeństwo żartuje z coraz to nowych pomysłów płaskoziemców, to jednak oni są coraz bardziej zdeterminowani w swoich dążeniach do obalenia faktu kulistości naszej planety. Media kpią, że entuzjaści tej niedorzecznej teorii spiskowej mogą zderzyć się z bolesną rzeczywistością, ale pomimo tego wciąż będą szli w zaparte, że Ziemia jest płaska. Powodem może być fakt, że statki, ich napędy i nawigacja zostały skonstruowane w oparciu o zasady determinowane przez kulistość Ziemi.

Oznacza to, że płaskoziemcy nie dopłyną do krańca świata, gdyż statki nie są do tego przystosowane i prędzej czy później wrócą w miejsce, z którego wypłynęły. Potrzeba będzie zaprojektowania i budowy nowego statku, który będzie zdolny do pływania po morzach i oceanach płaskiej Ziemi.

Henk Keijer, emerytowany kapitan statków pasażerskich, powiedział w rozmowie z gazetą The Guardian, że „Statki żeglują po świecie zgodnie z zasadą, że Ziemia jest okrągła. Morskie mapy również zostały opracowane w oparciu o ten fakt”. Ciekawe zatem, czy organizatorzy tego historycznego rejsu w ogóle są tego świadomi tego, czy też po prostu nie chcą tego dopuścić do siebie.

Płaskoziemcy jeszcze nie ujawnili większej ilości informacji na temat swojego dziewiczego rejsu na kraniec naszego świata i oficjalnej publikacji wyników swoich badań, tak przecież przełomowych dla ludzkości. Tak czy inaczej, trzymamy kciuki, by ten rejs stał się dla nich cudowną przygodą, po której wszyscy wrócą do swojej codzienności z pełnym przekonaniem, że Ziemia jednak jest okrągła.

Źródło: GeekWeek.pl/The Guardian / Fot. MaxPixel