Mobile
Już znamy wygląd i datę premiery składanego smartfonu Galaxy F od Samsunga

Nie milkną spekulacje na temat składanych smartfonów z elastycznymi ekranami od kolejnych producentów, a największe zainteresowanie wzbudza propozycja Samsunga, która ma zadebiutować na rynku w tym roku.

Do tej pory nie znaliśmy dokładnej daty premiery i mogliśmy się tylko domyślać, szukając najbardziej dogodnych dla Koreańczyków terminów, ale teraz wszystko jest już jasne. I chociaż włodarze Samsunga z pewnością nie na takie ujawnienie liczyli, to niestety muszą przełknąć gorzką pigułkę pomyłki swojego wietnamskiego oddziału.

Ten nieco przedwcześnie opublikował w sieci materiały zwiastujące konferencję Unpacked, którą zapowiedziano na 20 lutego, zdradzając tym samym, co firma przywiezie ze sobą na to wydarzenie. Oczywiście obecność nowego flagowca Galaxy S10 nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ale zwiastun zdradza również debiut pierwszego składanego smartfona od Samsunga, który nazywać ma się Galaxy F.

Jak łatwo się domyślić, koncern starał się błyskawicznie naprawić swoją pomyłkę, ale z internautami nie ma szans, więc filmik udało się zapisać i ponownie opublikować w internecie. Jeżeli jednak liczycie na to, że poznacie w ten sposób szczegóły urządzenia, to nic z tego, bo pojawia się w materiale bardzo krótko, ale ogólna koncepcja zapowiada się ciekawie.

Wygląda bowiem na to, że Galaxy F trochę się zmieniło od czasu prezentacji prototypu, który nie wszystkim przypadł do gustu. Smartfon jest dużo cieńszy, złożony bardzo przypomina telefony, z których korzystamy obecnie i najprawdopodobniej ma dwa ekrany. Z tego, co do tej pory udało się ustalić, mniejszy będzie 5-calowy o rozdzielczości 840 x 1960 pikseli (proporcje 21:9), a po przejściu w tryb tabletu dostaniemy 7,3-calowy panel o proporcjach 4,2:3 i rozdzielczości 1536 x 2152 pikseli, na którym będziemy mogli uruchomić jednocześnie nawet trzy aplikacje.

Źródło: GeekWeek.pl/gsmarena