Technologia
Alphabet pracuje nad inteligentnymi butami wykrywającymi upadki i atak serca

Jak wszyscy dobrze wiemy, w dzisiejszych czasach wszystko musi być inteligentne, nic więc dziwnego, że firma Verily zamierza dostarczyć na rynek smart buty. Tym razem nie chodzi o ładny gadżet, a o ochronę naszego zdrowia.

Współczesna technologia ma niemal nieograniczone zastosowania, znacznie poprawiając komfort naszego życia, ale zawsze z największą ciekawością przyglądamy się tym, które dotyczą zdrowia i życia. Na szczęście coraz więcej dużych koncernów oddelegowuje w tym celu swoje zespoły, a jednym z nich jest Verily należące do Alphabet.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie spółki, jej celem jest “sprawienie, by światowe informacje na temat zdrowia stały się przydatne dla ludzi i pozwoliły im cieszyć się zdrowszym życiem”. Oczywiście brzmi to jak klasyczne korporacyjne gadanie, ale w tym konkretnym wypadku idą za nim również pieniądze i faktyczne działania, których efekty już oglądamy, a niebawem będzie ich nawet więcej.

Wystarczy wspomnieć o projekcie kryjącym się pod nazwą Debug, który polegał na wypuszczeniu na terenie Stanów Zjednoczonych milionów nieagresywnych i sterylnych męskich komarów, by zabić przenoszące choroby komarzyce. Teraz zaś firma nieco zmieniła krąg zainteresowań i skupia się na inteligentnych butach, ale nie takich podświetlanych lub samowiążących.

Tym razem mówimy o rozwiązaniu zdecydowanie bardziej pożytecznym, a mianowicie butach potrafiących samodzielnie wysłać wiadomość do odpowiednich służb lub rodziny i przyjaciół, jeżeli użytkownik obuwia się przewróci lub buty zanotują nagły skok wagi, co może oznaczać problemy z sercem. Oczywiście możliwości jest dużo więcej, ale Verily obecnie skupia się podobno na tych dwóch aspektach - podobno, bo niestety informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone i skomentowane oficjalnie przez firmę, ale spodziewamy się, że nastąpi to lada moment.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot