Mobile
Wysuwane kamery, baterie 18000 mAh i składane ekrany. Oto smartfony Energizera

Dla większości z nas dużym zaskoczeniem jest już sam fakt, że koncern ten sprzedaje smartfony, a co dopiero informacja, że na zbliżających się wielkimi krokami targach Mobile World Congress, ujawni ich aż 26!

Wysuwane kamery, baterie 18000 mAh i składane wyświetlacze - tak w dużym skrócie można podsumować szumne zapowiedzi producenta, który na szczęście nie próbuje upchnąć wszystkich tych cech w jednym modelu (chociaż to by było coś!), ale wielu różnych. Nie można też pominąć faktu, że urządzenia z wysuwanymi modułami aparatu przypominają wyglądem olbrzymie baterie, co idealnie pasuje do profilu firmy.

Jak donosi 9to5Google, modele dostępne będą w 4 różnych seriach - Power Max, Ultimate, Energy i Hardcase. Większość z zapowiadanych 26 urządzeń zasili wprawdzie półkę budżetową, kilka trafi do Energy i Hardcase i dosłownie pojedyncze zasilą Power Max, jak smartfon z największą w historii baterią o pojemności 18000 mAh oraz Ultimate, gdzie spodziewać należy się wspomnianych wysuwanych aparatów i notchy w kształcie łezki.

Niewiele wiadomo jeszcze o specyfikacji urządzeń i do dyspozycji mamy tylko szczątkowe dane, jak doniesienia GSM Arena sugerujące, że Energizer Ultimate U620S Pop i U630S Pop będą pracować odpowiednio na układach Helio P70 i P22 od MediaTek. Oba dysponować mają podwójnymi kamerkami przednimi  (16 MP + 2 MP odpowiadający za głębię ostrości) w wysuwanych mechanizmach. W U620S Pop znaleźć mamy też potrójny sensor (16MP, 5MP i 2MP), 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Premiera planowana ma być w lipcu, podczas gdy dysponujący 4 GB RAMu i 64 pamięci wewnętrznej U630S Pop zadebiutuje w czerwcu.

Niestety nie mamy jeszcze zdjęć modelu z rekordową baterią i tego ze składanym wyświetlaczem, ale w tym drugim przypadku spodziewamy się raczej prototypu i pokazu możliwości niż smartfona gotowego do sprzedaży - trudno bowiem uwierzyć, że tak mało znaczący na rynku smartfonowym producent miałby iść łeb w łeb z takimi gigantami jak Samsung czy Huawei. Tak czy inaczej, wszystkiego dowiemy się już niebawem, bo targi MWC 2019 ruszają 25 lutego.

Źródło: GeekWeek.pl/theverge/Fot. the verge