Internet
Facebook bez powodu zablokował Twoje konto? Teraz możesz się odwołać

Wygląda na to, że jako pierwsi na świecie mamy możliwość formalnego odwołania się od decyzji administratorów tego popularnego serwisu społecznościowego, a wszystko za sprawą porozumienia podpisanego przez nasz kraj.

Na Facebooku codziennie pojawia się taka ilość treści, że osobom pilnującym porządku i przestrzegania zasad w serwisie muszą zdarzać się pomyłki, stąd też często można usłyszeć o tym, że komuś bez powodu zablokowano lub usunięto profil lub też udostępnianie treści - do tej pory nie można było z tym nic zrobić, ale to się właśnie zmieniło.

W Polsce uruchomiono bowiem tzw. punkt kontaktowy, dzięki któremu osoby znajdujące się w sytuacjach opisanych wyżej, mogą uzyskać więcej szczegółów w swojej sprawie. Wystarczy złożyć stosowny wniosek o przeprowadzenie dodatkowego sprawdzenia, czy blokada nastąpiła słusznie i zwrócić się o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Jak twierdzi w wywiadzie dla Forbesa Marek Zagórski, minister cyfryzacji: - Rozwiązanie, które wypracowaliśmy z Facebookiem jest pierwszym tego typu na świecie. To jest pierwszy krok do tego, żeby na gruncie polskim rozmawiać o tym, jak funkcjonują portale społecznościowe.

Co więcej, jak możemy się dowiedzieć przy tej okazji, Ministerstwo Cyfryzacji nie ma zamiaru poprzestać tylko na Facebooku i planuje zaprosić do podobnej współpracy inne popularne portale społecznościowe, bo jak twierdzi same media dostrzegają konieczność wprowadzenia pewnych prawnych regulacji, głównie w zakresie tego, kto jest właścicielem danych i w jaki sposób można je przenieść: - Najlepiej, żeby te kwestie były uregulowane na poziomie globalnym - dodaje Zagórski.

Źródło: GeekWeek.pl/Forbes