Historia
Przeżyj Wielki Wybuch w wirtualnej rzeczywistości na swoim smartfonie

NASA, CERN i Google Arts & Culture połączyli siły, by stworzyć epokowy projekt, który pozwoli nam odbyć kształcącą i pełną wrażeń podróż po największych wynalazkach i odkryciach dokonanych w historii ludzkości.

Projekt nosi tytuł Once Upon a Try i w jednym miejscu gromadzi on nie tylko całą wiedzę o postępie technologicznym naszej cywilizacji na przestrzeni milionów lat, ale również ewolucji Wszechświata, począwszy od najważniejszego momentu w jego dziejach, czyli słynnego Wielkiego Wybuchu. Niezwykłość całego projektu ciężko jest objąć umysłem, bowiem zawiera tak niebotyczne ilości cennej wiedzy, że zapoznanie się z nią zajmie Wam wiele miesięcy, a nawet lat życia.

Warto tutaj wspomnieć, że w przedsięwzięciu udział wzięło setki naukowców z NASA, CERN i 100 muzeów z całego świata. Sama Amerykańska Agencja Kosmiczna zawarła w Once Upon a Try aż 120 tysięcy zapierających dech w piersi obrazów, animacji i filmów najróżniejszych obiektów znajdujących się w głębi kosmosu. W projekcie znajdziecie również odpowiedzi na najbardziej nurtujące Was pytania z każdej dziedziny życia.

Pomimo wielu niepowodzeń, ludzka działalność nie przestaje pasjonować, być nigdy niekończącą się podróżą, podczas której w nielicznych tylko momentach, pojawia się to wyczekiwane słowo, eureka i poczucie, że elementy układanki zaczynają tworzyć spójną całość” ... „Mamy nadzieję, że ten hołd dla ludzkich odkryć zainspiruje nowe pokolenia twórców do kontynuowania swoich wielkich poszukiwań, tego, co leży daleko poza poznanym i do podejmowania zupełnie nowych, wielkich wyzwań” – powiedziała Ludmiła Kobiakowa, menedżer projektu Once Upon a Try.

Zachęcamy Was do zapoznania się z całą wiedzą zgromadzoną w projekcie. Możecie to uczynić bez wychodzenia z domu, a to za pośrednictwem strony internetowej (zobacz tutaj) oraz dedykowanej aplikacji na smartfony (zobacz tutaj).

Źródło: GeekWeek.pl/Once Upon a Try/Google / Fot. Once Upon a Try