Mobile
Tak Samsung testował Galaxy Fold, a Xiaomi Mi Fold będzie popularny jak chińskie zupki

To już pewne, że rok 2019 przebiegnie pod znakiem składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Pierwsze z nich trafią do sprzedaży w najbliższych dwóch miesiącach, a wtedy wielu sprawdzi, czy chce je mieć.

Oczekiwanie na tę (r)ewolucję w świecie urządzeń mobilnych umilimy Wam dzisiaj filmem, na którym będzie mogli zobaczyć, jak inżynierowie Samsunga przeprowadzali mordercze testy składanego Galaxy Fold, by upewnić się, że jego elastyczny ekran przetrwa setki tysięcy składań i rozkładań.

Ale to nie wszystko. W sieci pojawił się też nowy film z Mi Fold w roli głównej. Co prawda, jeszcze nie wiadomo, jak będzie się nazywał składany smartfon od Xiaomi, ale takie określenie brzmi całkiem sensownie. Chińczycy pokazali małą zajawkę urządzenia, które pięknie komponuje się z chińską zupką.

Ciekawe tylko, czy tak jak kultowe chińskie zupki, składany smartfon będzie tak samo łatwy w codziennym przygotowaniu użytkowaniu oraz popularny w samej Azji i na całym świecie. Już po samym filmie możemy przekonać się, że nie tylko wygląda bardzo praktycznie, ale też to najwyraźniej najlepszy patent na składanie tego typu urządzeń, by jak najbardziej wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się już za ok. dwa miesiące.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung/Xiaomi/Twitter/YouTube / Fot. Samsung