Roboty
Oto Handle, najdziwniejszy robot od Boston Dynamics. Amazon go pokocha

Robot na kołach pierwszy raz został zaprezentowany światu kilka lat temu. Wówczas wprawił wszystkich w osłupienie swoimi niesamowitymi zdolnościami parkouru. Niektóre sztuczki nawet trochę przerażały rozmachem.

Teraz Handle powraca w nieco bardziej przyziemnym, ale za to o wiele bardziej praktycznym stylu. Firma Boston Dynamics opublikowała nowy film, na którym możemy zobaczyć tę ciekawą maszynę w roli pracownika magazynowego. Zadaniem robotów ma być szybkie, sprawne i ekonomiczne przenoszenie przesyłek pomiędzy różnymi częściami hali magazynowej.

Jeff Bezos, szef Amazona, zapowiedział niedawno, że tego typu roboty widzi w przyszłości w swoich centrach logistyki rozsianych po całym świecie, w tym również w Polsce. W tej chwili już działają tam inne roboty, ale swoimi zdolnościami daleko im do Handle.

Maszyna rozwijana przez ludzi pracujących teraz dla SoftBanku wyposażona została w zestaw przyssawek, dzięki którym idealnie chwyta przesyłki o wadze do 15 kilogramów (te z filmu mają 6 kg), przenosi je i układa w określonym miejscu na paletach. Inżynierowie twierdzą, że konstrukcja i możliwości Handle pozwalają na sprawne manewrowanie oraz poruszanie się w wąskich przejściach pomiędzy regałami i paletami na halach magazynowych.

Trzeba przyznać, że handle wykonuje powierzone mu zadania z wielką gracją, jak na maszynę o sporych gabarytach. Pomyśleć tylko, że będzie ona wciąż udoskonalana. Przyszłość ludzkich pracowników magazynowych nie rysuje się w różowych barwach. Tymczasem zobaczycie w akcji to dziwadło.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/YouTube / Fot. Boston Dynamics