Astronomia
Zabieramy Was w pełną wrażeń podróż w przyszłość Ziemi i całego Wszechświata

Koniecznie obejrzyjcie ten film do końca, chociaż jest długi. Dowiecie się, jak może wyglądać przyszłość wszystkiego tego, co nas otacza z każdej możliwej strony i w wielu wymiarach oraz jest dla nas widzialne i niewidzialne.

Wielka podróż w przyszłość w formie filmu timelapse rozpoczyna się w roku 2019. „Będziecie podróżowali przez czas, by być świadkami przyszłości Ziemi, końca Słońca i wszystkich gwiazd, rozpadu protonu, galaktyk-zombie, możliwych przyszłych cywilizacji, wybuchających czarnych dziur, alternatywnych Wszechświatów i finału kosmosu”. Tak naprawdę to tylko mała część fascynujących wydarzeń, które odmienią w przyszłości oblicze znanego nam Wszechświata.

Materiał powstał na bazie wielu różnych filmów katastroficznych, które mogliśmy oglądać w kinach na przestrzeni ostatnich kilku lat. Został też wzbogacony o spektakularne grafiki, animacje i klimatyczną ścieżkę dźwiękową. Pojawiają się też głosy znanych osobistości świata nauki. Historyczne słowa wypowie: David Attenborough, Craig Childs, Brian Cox, Neil deGrasse Tyson, Michelle Thaller, Lawrence Krauss, Michio Kaku, Mike Rowe, Phil Plait, Janna Levin, Stephen Hawking, Sean Carroll, Alex Filippenko i Martin Ress.

Twórcy tego dzieła uważają, że jest to obraz przyszłości malowany przez współczesną naukę. „Dla mnie ten ogólny widok czasu daje głęboką perspektywę. Żyjemy wewnątrz gorącego błysku Wielkiego Wybuchu, idealnego momentu, by zanurzyć się w widokach i dźwiękach Wszechświata w dniach jego chwały, zanim wszystko zniknie. Chociaż ostatecznie nadejdzie koniec, mamy mnóstwo czasu na grę, jeśli dobrze dobierzemy nasze karty. Przyszłość może wyglądać ponuro, ale jako gatunek mamy ogromny potencjał”.

Źródło: GeekWeek.pl/MelodySheep / Fot. Unsplashed