Motoryzacja
Elektryczne samochody Tesli dostarczane już nawet przez prototypowe ciężarówki Semi

Tesla jest właśnie w centrum zamieszania związanego z kończącym się kwartałem i robi, co tylko może, żeby dostarczyć do klientów tak wiele swoich samochodów, jak tylko może, wykorzystując do tego nawet Semi.

CEO firmy, Elon Musk, podzielił się właśnie w sieci zdjęciem ciężarówki Tesla Semi, która dostarcza inne elektryczne samochody marki do klientów, pokazując tym samym swoją wizję przyszłości. Wygląda również na to, że produkcja Model 3 przez ostatnie kilka miesięcy musiała być utrzymywana na naprawdę wysokim poziomie, skoro koncern nie nadąża z ich dostarczaniem.

W pewnym momencie firma poinformowała, że buduje swoje rozwiązania do transportowania samochodów, ale ostatnio zmuszona była również zakupić ciężarówki i przyczepy o wartości 13 mln dolarów od konkurencji. Tak czy inaczej, obecnie piecze dwie pieczenie na jednym ogniu, wykorzystując prototypy Tesla Semi, które dostarczają zamówienie i jednocześnie są testowane.

Przy okazji warto zaznaczyć, że pierwotne plany zakładały, że Tesla dostarczy na rynek elektryczne ciężarówki jeszcze w tym roku, ale od dawna nie słyszeliśmy żadnych doniesień na ten temat, więc najprawdopodobniej zaliczą one opóźnienie. Chociaż kto wie, może kiedy firma zakończy obecny kwartał i podzieli się z nami stosownymi liczbami na temat dostarczonych egzemplarzy Model 3, to przy okazji zaktualizuje info na temat Tesla Semi.

Wracając jeszcze do opublikowanego zdjęcia, nie da się ukryć, że przyszłość wygląda obiecująco, bo mamy tu niezatruwające środowiska ciężarówki przewożące niezatruwające środowiska samochody elektryczne - jeśli tylko konkurencja poszłaby tą samą drogą, to bylibyśmy w stanie znacząco obniżyć emisję spalin i stopień degradacji naszej planety. Czy tak faktycznie będzie? Warto trzymać kciuki!

Źródło: GeekWeek.pl/electrek