Mobile
Samsung Galaxy A90 z rozsuwaną konstrukcją i obrotowym aparatem

W przyszłym tygodniu będziemy świadkami zaciętej rywalizacji Oppo i Samsunga, bo obaj producenci mają zaprezentować światu swoją koncepcję bezramkowych smartfonów, które mają nas zaskoczyć formą.

Z przecieków wiemy już, że Oppo Reno będzie posiadało wysuwaną kamerkę o nieregularnym kształcie, a najnowsze doniesienia na temat Galaxy A90 sugerują, że Samsung obrał podobną drogę, ale nieco bardziej spektakularną, bo jego konstrukcja nie tylko się rozsuwa, ale i posiada obracający się aparat, zastępujący tym samym kamerkę przednią.

W sieci zadebiutowało właśnie wideo, na którym możemy zobaczyć ten proces i nie da się ukryć, że wygląda to bardzo interesująco, bo do tej pory mogliśmy oglądać albo wysuwane aparaty, albo obracające się - nigdy wcześniej nie mieliśmy zaś do czynienia z połączeniem tych dwóch elementów. Choć jednocześnie od razu nasuwają się pytania, ile będziemy musieli czekać przed wykonaniem selfie, czyli jak sprawnie przebiega to obracanie w rzeczywistości.

Niemniej filmik sugeruje, że cały proces będzie automatyczny i prawdopodobnie zostanie uruchomiony, gdy wybierzemy opcję przedniej kamerki z interfejsu aparatu. Możemy na nim również zobaczyć przedni panel niezakłócony przez jakiekolwiek elementy (poza niemal niewidocznym głośnikiem na samej górnej krawędzi), co z pewnością okaże się niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu, kiedy będziemy chcieli coś obejrzeć lub pobrać na pełnym ekranie. Tak jak sugerowały też poprzednie doniesienia, urządzenie dostępne będzie w co najmniej 3 wersjach kolorystycznych.

Trzeba przy tym pamiętać, że mamy do czynienia z materiałem stworzonym przez youtubera Waqar Khana na podstawie różnych doniesień i renderów, więc ostatecznie urządzenie może przybrać nieco inną formę. Choć jak dowiadujemy się z innego źródła, a mianowicie od specjalisty od sprawdzonych przecieków z obozu Samsunga, @Ice universe, koncepcja przedstawiona w materiale jest „niemal całkowicie prawidłowa”.

Źródło: GeekWeek.pl/Fot. Wagar Khan