Styl życia
Hive stawia na Polskę, elektryczne hulajnogi już w Warszawie i Wrocławiu

Większości z nas zapewne trudno sobie wyobrazić, że hulajnoga zastępuje nam transport do szkoły czy pracy, ale okazuje się, że rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością, podobnie jak rowery miejskie.

W Warszawie i Wrocławiu już od jakiegoś czasu funkcjonują wypożyczane hulajnogi elektryczne amerykańskiej firmy Lime i choć coraz więcej osób decyduje się je przetestować, to ostatecznie usługa ta sporo kosztuje - w stolicy za każdym razem musimy liczyć się z opłatą początkową 2 PLN (zupełnie jak w taksówkach za trzaśnięcie drzwiami), a następnie doliczyć sobie 0,50 PLN za każdą minutę jazdy. Czy konkurencja ze strony Hive zmieni coś w tym zakresie?

Pewnie tak, choć na efekty będziemy musieli z pewnością jeszcze trochę poczekać - tak czy inaczej, Hive również zaczęło od Warszawy, a teraz obecne jest też we Wrocławiu. Jak czytamy w komunikacie firmy, Wrocław jest drugą polską metropolią, po Warszawie, do której firma wchodzi ze swoją usługą, bo już pierwsze tygodnie w stolicy pokazały, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg.

Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to dynamiczne miasto, stawiające na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią naszej marki. Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi elektromobilności do Wrocławia. Elektryczne hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla dostępnych środków transportu miejskiego. Spodobają i przydadzą się tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami oraz utrudnieniami na drodze” - czytamy w oświadczeniu Hive.

Jeżeli więc jesteście szczęśliwcami, którzy mieszkają we Wrocławiu, to możecie skusić się na przetestowanie jednego z 400 urządzeń, dostępnych do wypożyczenia z poziomu aplikacji mobilnej. W kwestii cen jest podobnie jak u konkurencji, tj. opłata startowa wynosi 2,5 PLN, a każda minuta jazdy kosztuje 0,45 PLN - można też skorzystać z 30 min tzw. parkowania, kiedy to hulajnoga będzie dla nas zarezerwowana i nikt inny nie będzie mógł z niej skorzystać.

Warto też zwrócić uwagę na specjalne promocje na początek, wpisując kod promocyjny FpsSabkR dostaniemy 32 bonusy, a na kolejne 17 bonusów możemy liczyć z kodu Hellowroclaw obowiązującego do końca kwietnia. Każdy bonus to 1 minuta jazdy, więc tak na dobrą sprawę można nieźle przetestować Hive nie płacąc za to ani grosza. Firma zapewnia też, że będzie pilnowała porządku w zakresie swojego rozwiązania, dlatego na ulicach pojawią się specjalne patrole przestawiające i usuwające nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi. Spróbujecie? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się z nami wrażeniami!

Źródło: GeekWeek.pl/Hive / Fot. Hive