Roboty
Sztuczna inteligencja stworzyła zupełnie nową dyscyplinę sportu

Wygląda na to, że sztuczna inteligencja nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Tym razem zastosowanie AI dało popis swoich możliwości łącząc elementy piłki nożnej, rugby i krykieta w zupełnie nową grę o nazwie Speedgate.

Mówiąc w ogromnym skrócie, Speedgate jest bardzo proste, oryginalne i przynosi mnóstwo frajdy, a do tego zostało stworzone przez wsteczną sieć neuronową, na zamówienie cyfrowej agencji AKQA, zajmującej się dostarczaniem cyfrowych produktów i usług. W ramach projektu sztuczna inteligencja przetworzyła informacje o ponad 400 sportach z całego świata, a następnie wskazała aż 1000 nowych pomysłów.

Pracownicy firmy wybrali z tego 10 najciekawszych, z czego 3 zostały przetestowane w terenie i Speedgate okazał się najlepszy. Jak już wspominaliśmy, łączy on w sobie piłkę nożną, rugby i krykieta, ale jak twierdzi dyrektor kreatywna AKQA, Whitney Jenkins, człowiek samodzielnie nigdy nie wpadłby na podobny pomysł. Grę rozgrywają dwie 6-osobowe drużyny, składające się z 3 obrońców i 3 atakujących, na boisku z trzema otwartymi od góry bramkami.

This is Speedgate from AKQA on Vimeo.

Do gry potrzebna jest też piłka, którą można podawać lub kopać - najpierw musi ona przejść przez centralną bramkę, a następnie przez końcową, co jest warte 2 punkty. Jeżeli jednak za bramką końcową znajduje się jeden z naszych zawodników, który natychmiast kopnie ją z powrotem przez bramkę, to możemy liczyć na 3 punkty. Faktycznie nie da się ukryć, że zasady są proste i do opanowania dosłownie w kilka chwil.

Co więcej, gra ma być przyjemna i bezpieczna dla osób niemal w dowolnym wieku, zarówno młodszych, jak i starszych, dlatego zabronione jest popychanie zawodników, rozpychanie się łokciami czy ostra walka o piłkę. Sztuczna inteligencja pokusiła się nawet o logo i motto dla Speedgate, które możecie zobaczyć na grafice powyżej, a wszystkie zasady zostały dokładnie wytłumaczone na oficjalnej stronie gry - TUTAJ.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot