Mobile
Pierwszy składany smartfon trafił do sprzedaży. Royole pokonało konkurencję

Firma z Doliny Krzemowej zaskoczyła cały świat urządzeń mobilnych swoim składanym smartfonem z elastycznym ekranem o nazwie FlexPai pod koniec ubiegłego roku. Teraz innowacyjne urządzenie trafiło do masowej sprzedaży.

Pierwsze sztuki pojawiły się kilka dni temu na Tmall, ale rozeszły się dosłownie na pniu. Firma Royole zamierza jednak zapełnić składanymi smartfonami sklepowe półki w wielu krajach na całym świecie. Dlatego już 9 maja rozpocznie się masowa sprzedaż FlexPai w trzech różnych wersjach i cenach rozpoczynających się od 5100 złotych do 7400 złotych.

Urządzenie wyposażono w najnowszy układ premium od Qualcomm, czyli Snapdragon 8150 (jest to pierwszy smartfon na rynku z tym układem), 6 lub 8 GB pamięci RAM, 128, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, baterię o pojemności 3800 mAh z opcją superszybkiego ładowania Ro-Charge, port USB typu C oraz system operacyjny Android 9 Pie z nakładką Water OS.

Jeżeli chodzi o sam panel, jest to 7,8-calowy AMOLED o rozdzielczości 1920x1440 pikseli, który możemy złożyć do rozmiaru 4 cali, a producent zapewnia, że zastosowany zawias pozwoli na ponad 200 tysięcy złożeń sprzętu. W rozłożonej formie mamy więc praktycznie tablet o grubości 7,6 mm, a w drugim niewielki smartfon, który niestety nie jest zupełnie płaski, bo nie pozwala na to zastosowany mechanizm i musimy pogodzić się z grubością ponad 15 mm.

Po złożeniu możemy wybrać sobie połówkę, z której będziemy korzystać, a wspomniana nakładka interfejsu użytkownika się na nią przełączy, na drugiej wyświetlając tapetę. Jedna z nich oferuje nieco większy ekran, który będzie wygodniejszy m.in. do przeglądania internetu, a druga podwójny aparat 16 MP + 20 MP, dzięki któremu zrobimy sobie selfie czy wykonamy wideorozmowę.

Źródło: GeekWeek.pl/Royole/Gizchina / Fot. AndroidCentral