Lotnictwo
Zobacz na filmach płonący samolot pasażerski na lotnisku w Moskwie

Wczoraj wieczorem (05.05) na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie lądował awaryjnie płonący samolot Suchoj Superjet 100 lecący do Murmańska. Na pokładzie maszyny znajdowało się 73 pasażerów i 5 osób załogi.

Chociaż pilotom udało się wylądować przypominającą kulę ognia maszyną na płycie lotniska i rozpocząć ewakuację, niestety, 41 pasażerów, w tym dwoje dzieci, nie udało się uratować. Rosyjskie media mówią też o dwóch osobach ciężko rannych. Jedną z ofiar śmiertelnych jest osoba z personelu pokładowego, która do końca starała się ratować pasażerów.

Piloci zgłosili występujące problemy z maszyną tuż po jej stracie. W Moskwie panowały złe warunki pogodowe. Dopiero za drugim podejściem, pilotom udało się wylądować na płycie lotniska, ale wówczas w ogniu stanęły silniki, a chwilę później paliła się już cała tylna część samolotu.

Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar, ale rosyjskie media wskazują, że mogło do tego doprowadzić uderzenie pioruna. Władze wszczęły już śledztwo w tej sprawie, więc kwestią czasu jest, gdy poznamy prawdziwe okoliczności tego tragicznego w skutkach wydarzenia.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/East News / Fot. East News