Motoryzacja
Nadchodzi elektryczny pickup Tesli w stylu Blade Runnera i z niską ceną

Elon Musk od przynajmniej 2 lat zapowiada, że kolejnym jego pojazdem w stajni Tesli będzie w pełni elektryczny pickup, który zdetronizuje popularnego w USA woła roboczego, czyli Forda F150. Zapowiada się ciekawie.

Miliarder zdradził właśnie kilka smaczków na temat tej maszyny w konwersacjach z fanami na swoim profilu na serwisie Twitter. Pojazd ma wyglądać bardzo futurystycznie i przyciągnąć do siebie wszystkich tych, którzy nie tylko cenią w tego typu pojazdach funkcjonalności, ale również oczekują świeżego powiewu w kwestiach wyglądu.

Fordy F150 to prawdziwe potwory, które żadnej morderczej pracy się nie boją. Jednak wyglądają dość tradycyjnie, co wielu może już się przejeść. Pickup od Tesli ma być jeszcze większym monstrum, ale elektrycznym. Posiadać będzie dwa silniki, po jednym na każdą oś, oraz aktywne zawieszenie dostosowujące się do każdych możliwych warunków terenowych.

Musk ujawnił, że pojazd ten będzie dysponował zasięgiem na poziomie od 640 do 800 kilometrów, posiadał napęd na wszystkie koła i ładowność do 1300 kilogramów. Według miliardera, będzie to bardziej miejski wół roboczy, który da radę z każdym zadaniem, a przy okazji będzie można nim pościgać się po ulicach nawet z supersamochodami.

Szef SpaceX zapowiedział również, że prezentacja tej ciekawej maszyny nastąpi zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami, czyli w ciągu 2-3 miesięcy. Co najważniejsze, pickup Tesli ma być oferowany w bardzo przystępnej cenie. Musk dał do zrozumienia, że cena podstawowej wersji będzie wynosiła ok. 49 tysięcy dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Electrek