Gry
Baldur's Gate powraca, trzecia część legendarnej gry oficjalnie zapowiedziana

Nie ma chyba gracza, który nie kojarzyłby serii Baldur's Gate opartej na Dungeons & Dragons i rozgrywającej się w świecie Zapomnianych Krain - jeśli nie z własnego doświadczenia, to chociażby wspomnień starszych graczy.

Teraz okazuje się zaś, że wszyscy będziemy mieli okazję na powrót do tego wyjątkowego świata, a wszystko za sprawą trzeciej odsłony gry. O powrocie marki mówiło się już od jakiegoś czasu, a kiedy na stronie utalentowanego dewelopera odpowiedzialnego za świetnie przyjęte Divinity Original Sin 2, czyli Larian Studios, pojawiła się grafika z liczbą trzy i internetowi detektywi doszukali się odniesień do Baldur’s Gate w kodzie HTML tej witryny, wszystko stało się jasne. Pozostało jedynie czekać na oficjalne ujawnienie…

Tego spodziewaliśmy się na targach E3, startujących już w przyszłym tygodniu, które są przecież jednym z najważniejszych gamingowych wydarzeń na świecie, ale twórcy uznali najwyraźniej, że skoro i tak wszyscy wiedzą już, o co chodzi, to nie warto czekać. W związku z tym Baldur’s Gate III zostało właśnie oficjalnie zapowiedziane, a my możemy się cieszyć filmowym zwiastunem produkcji, która sugeruje, że ta będzie niezwykle mroczna i klimatyczna.

Niestety pozostawia jednak więcej pytań niż przynosi odpowiedzi, bo trailer nie ma nawet odrobiny materiałów z rozgrywki, więc tak na dobrą sprawę nie wiemy nawet, czy Larian Studios nie zmieni gry nie do poznania. Szczególnie że przy okazji dowiadujemy się, że gra będzie miała opcję gry solo i w kooperacji, a co więcej studio tak opisuje swoje nowe dzieło: - Baldur’s Gate III przekroczy granice gatunku RPG i oferować będzie bogatą narrację z niespotykaną wolnością gracza, trudnymi decyzjami, unikalnymi postaciami kompanów i niezapomnianą walką.

I tylko jedno jest pewne, na naszej drodze stanie Łupieżca Umysłu, będący bohaterem zwiastuna, który powinien być dobrze znany weteranom Dungeons & Dragons. Mówiąc krótko, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na wspomniane targi Electronic Entertainment Expo 2019 i mieć nadzieję, że twórcy przywiozą na nie coś więcej niż tylko kolejny zwiastun. Bo dopiero wtedy przekonamy się, jak bardzo Baldur’s Gate III będzie się różnić od legendarnych poprzedników. Tak czy inaczej, biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia Larian Studios, bierzemy nowego Baldura w ciemno :) W ramach ciekawostki warto również dodać, że gra będzie też dostępna w ujawnionej niedawno usłudze streamingowej Google Stadia.

Źródło: GeekWeek.pl/engadget