Gry
Zobaczcie pierwszy oficjalny zwiastun Marvel’s Avengers: A-Day

Czy nowe gry bazujące na komiksach Marvela mają szansę dorównać popularnością kinowym produkcjom bijącym wszelkie rekordy popularności? Trudno powiedzieć, ale pierwszy materiał sugeruje, że fani wirtualnej rozrywki mogą spać spokojnie.

O produkcji Crystal Dynamics skupionej na Avengersach wiemy od początku tego roku, ale większość graczy nie przykładała do niej większego znaczenia, bo wszyscy dobrze wiemy, jak najczęściej kończą się próby przenoszenia filmów na nasze konsole i komputery. Podczas targów E3 deweloper zdecydował się ujawnić pierwsze materiały, w tym zwiastun na silniku gry, który robi jednak świetne wrażenie.

Przy okazji poznajemy również fabułę gry zatytułowanej Marvel’s Avengers: A-Day, która wygląda mniej więcej tak - Avengersi świętują otwarcie swojej nowej siedziby i projekt helikoptera zasilanego eksperymentalnym źródłem energii, ale niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i dochodzi do tragedii. Bohaterowie zostają obarczeni winą za całe zdarzenie i w efekcie rozwiązani, ale tylko do czasu, bo pięć lat później na świecie pojawia się zagrożenie, któremu tylko oni mogą sprostać. 

Musimy też nieco rozczarować fanów hollywoodzkich gwiazd, bo gra nie powstaje na filmowej licencji i w główne role wcielają się Nolan North (Iron Man), Troy Baker (Bruce Banner), Laura Bailey (Czarna Wdowa), Jeff Schine (Kapitan Ameryka) i Travis Willingham (Thor). Jeśli jesteście fanami gier wideo, to z pewnością wiecie, że pierwsza dwójka to absolutna branżowa czołówka, więc o jakość w tym aspekcie z pewnością nie należy się obawiać. 

Gra zadebiutuje 15 maja przyszłego roku, więc niedługo po naszym rodzimym Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED i będzie dostępna na PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia i Windows PC. Co więcej, grę będziemy mogli przejść sami albo postawić na sieciową kooperację dla maksymalnie 4 osób. Poza tym, Crystal Dynamics ujawniło już, że jego współpraca z Marvelem jest wieloletnia i wieloetapowa, dlatego w ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się większej ilości gier ze słynnymi herosami.

Źródło: GeekWeek.pl/engadget