Roboty
Nowa wersja robota ATLAS już niczym Terminator. Zobaczcie go w akcji

W szeregach armii USA niedługo znajdzie się humanoidalny robot ATLAS od Boston Dynamics. Jak możemy zobaczyć na najnowszym filmie, maszyna niczego się nie boi i dzielnie radzi sobie z trudami morderczego testu.

ATLAS rozwijany jest przez inżynierów od kilku lat. Z każdym rokiem coraz bardziej zaskakuje swoimi niesamowitymi zdolnościami. Bez problemu potrafi już poruszać się bez kabli zasilających, utrzymywać równowagę, podnosić ciężary, biegać, skakać, a nawet wykonać pełne salto.

Na najnowszym filmie przygotowanym przez ludzi z Corridor możemy zobaczyć, jak wygląda w akcji jego najnowsza wersja. Trzeba przyznać, że szokuje swoją sprawnością, odpornością i determinacją w wykonywaniu zleconych zadań. Chłopcy nie przebierali w środkach na utrudnienie pracy maszynie.

Jednak jest to w pełni uzasadnione, gdyż tego typu roboty będą w przyszłości brały udział w wszelkiej maści akcjach ratunkowych. Dlatego nie może być dla nich żadnej taryfy ulgowej w kwestiach szkoleń i testów, gdy w grę będzie wchodziło ludzkie życie.

Gwoli wyjaśnienia, jest to najnowsza akcja grupy Corridor, która specjalizuje się w CGI. Na drugim filmie możecie zobaczyć, jak w ogóle wszystkie testy wyglądały od kuchni (zobacz tutaj). Obejrzyjcie, to bardzo się zdziwicie. No cóż, pozostaje nam tylko czekać na kolejne, bardziej zaawansowane wersje tej maszyny, które zbliżą się do tych z powyższych filmów.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube/Corridor