Aplikacje
Zobaczcie, jak apka ze sztuczną inteligencją na smartfony usuwa ze zdjęć ludzi i zwierzęta

Żyjemy w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. Często chcemy utrwalić na zdjęciach jakieś ważne dla nas chwile, ale zdarza się, że zwyczajnie ktoś wejdzie nam w kadr. Wtedy taki mistrz drugiego planu psuje cały efekt.

Ale to już przeszłość. Powstała bowiem rewelacyjna aplikacja na smartfony, która uratuje większość Waszych zdjęć, pozwoli Wam utrwalić wspomnienia na zawsze, a nawet wykonać ujęcia, jakich nikt nie ma. Aplikacja Bye Bye Camera, bo o niej mowa, wspierana jest przez zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji o nazwie YOLO. Sieć neuronowa analizuje wykonaną przez nas fotografię i na nasze życzenie jest w stanie usunąć nieporządne obiekty, a wśród nich dowolnych ludzi lub psy i koty.

To dobrodziejstwo dostępne jest na razie tylko na smartfony z iOS, ale pomysłodawcy projektu zaznaczają, że jeśli odniesie sukces, to przygotują program również na smartfony z Androidem. Aplikacja kosztuje 3 dolary i możecie ją pobrać bezpośrednio z App Store (zobacz tutaj).

Trzeba tutaj podkreślić, że chociaż w większości przypadków apka jest w stanie uratować zdjęcia, to jednak nie zawsze tak się dzieje. Wszystko zależy od oświetlenia, rodzaju otoczenia i wielkości obiektów. Co najważniejsze, jeśli planujecie wykonać sobie selfie np. na białej ścianie, a później zapragniecie usunąć siebie z fotografii, to możecie być pewni, że wyjdzie Wam to w 100 procentach!

Źródło: GeekWeek.pl/Bye Bye Camera / Fot. Bye Bye Camera