Mobile
Sony spróbuje swoich sił na rynku składanych smartfonów z elastycznymi ekranami

Czyżby Japończycy nie nauczyli się niczego na błędach konkurencji? A może mają na stanie zdecydowanie lepszą technologię niż Samsung czy Huawei, którzy po początkowym zachwycie musieli przesunąć premiery swoich smartfonów?

Po falstarcie dwóch największych mobilnych graczy, pozostali producenci smartfonów zdecydowanie ucichli w zakresie swoich składanych urządzeń, choć premierę stosownych modeli zapowiadali już Oppo, Xiaomi czy nawet Microsoft. Wygląda jednak na to, że Sony nie zraziło się początkowymi niepowodzeniami konkurentów, tj. wadliwą partią pierwszych recenzenckich Galaxy Fold oraz przesuniętą na nieokreśloną bliżej przyszłość premierą Mate X, i już niebawem poznamy pierwsze urządzenie Japończyków z elastycznym wyświetlaczem.

Jest to o tyle zaskakujące, że dział mobilny firmy nie radzi sobie najlepiej i ostatnio padł ofiarą poważnych cięć. Co więcej, Sony nie stawia tu wcale na prosty panel składany na pół, w pionie czy poziomie, ale zwijaną konstrukcję. Wydaje się to o tyle nieprawdopodobne, że japoński koncern specjalizuje się w ekranach LCD, które nie wydają się najlepszą opcją do elastycznych wyświetlaczy i większość rywali nie wyobraża sobie tu innego wyboru, jak panele OLED - pewnie dlatego za panel odpowiadać będzie LG Display.

Tak czy inaczej, jak donosi jeden z użytkowników Twittera, Max J. (aka  @Samsung_News_), dobrze znany z przecieków na temat Samsunga, decyzja już zapadła, a rynkowa premiera nie jest wcale mocno odsunięta w czasie. Jak dowiadujemy się przy okazji, smartfon Sony napędzać ma układ Qualcomm Snapdragon 855 z modemem X5,0, co oznacza, że urządzenie będzie w pełni gotowe na technologię 5G. Co więcej, możemy liczyć na baterię o pojemności 3230 mAh i aparat z 10x zoomem, czyli absolutną nowością w portfolio koncernu.

Najciekawsza ma być tu jednak wspomniana zwijana konstrukcja wyświetlacza o nazwie Nautilus Design, która ma szansę nieźle namieszać na rynku. Co prawda, trudno to sobie wyobrazić w codziennym użytkowaniu, ale być może po oficjalnej prezentacji znikną wszelkie wątpliwości. Kiedy możemy się jej spodziewać? Jeśli przecieki okażą się prawdziwe i Sony rzeczywiście pracuje nad takim smartfonem i chce go wprowadzić na rynek na przełomie tego i przyszłego roku, to najpewniej już niedługo. No to czekamy!

Źródło: GeekWeek.pl/slashgear