Izrael prezentuje Pegasusa. System potrafi wykraść wszystkie prywatne dane

Dwie izraelskie firmy, NSO Group i Cellebrite, stworzyły najskuteczniejsze obecnie na świecie programy, który bez problemu potrafią zhakować i wykraść nasze najbardziej poufne dane z każdego możliwego źródła.

To pokazuje, czym dla światowych koncernów jest nasza prywatność i w jakim przykrym kierunku zmierza rozwój naszej cywilizacji, który oparty jest tylko i wyłącznie na permanentnym nas inwigilowaniu, zbieraniu jak największej liczby informacji na nasz temat, wzbogaceniu się dzięki nim i zwiększeniu swoich wpływów oraz wykorzystywaniu ich przeciwko nam.

Pierwszym z systemów jest Pegasus. NSO Group stworzyło go z myślą o szpiegowaniu nie tylko popularnych komunikatorów takich jak: WhatsApp i Messenger, ale również dysków twardych w komputerach i chmurach takich koncernów jak: Google, Apple, Microsoft, Amazon i Facebook.

Reklama

Firma pochwaliła się swoim inwestorom i potencjalnym klientom, że na zlecenie, system może pozyskać prywatne dokumenty, wiadomości, filmy, zdjęcia, dane o naszej lokalizacji, a także historii zakupów i płatności. NSO Group zapewnia, że Pegasus posiada znacznie szersze możliwości inwigilacji, ale na razie pozostaną one w tajemnicy firmy.

System Izraelczyków wykorzystywany jest z powodzeniem od jakiegoś czasu przez krajowe służby specjalne. Teraz przyszedł czas na zaoferowanie tej skutecznej technologii także nowym klientom, którzy takie prywatne o nas dane chcą posiadać.

NSO podkreśla, że oprogramowanie to, określane przez państwo Izrael jako broń, jest sprzedawane jedynie odpowiedzialnym rządom państw w celu zapobiegania przestępstwom i terroryzmowi. Istnieje jednak obawa, że rządy wykorzystają Pegasusa przeciwko dziennikarzom, działaczom praw człowieka i wszystkim organizacjom stojących w opozycji do polityki danych krajów.

Izrael prezentuje Pegasusa. System potrafi wykraść wszystkie prywatne dane. Fot. MaxPixel.

Tymczasem inna, izraelska firma o nazwie Cellebrite, zaprezentowała jakiś czas temu rozwiązanie o wiele mówiącej nazwie Universal Forensic Extraction Device (UFED). Jej przedstawiciele oświadczyli, że pozwala ono na dostęp do niemal wszystkich najnowszych smartfonów, zarówno na Androidzie, jak i iOS, w wersjach od 7 do 12,3. Apple często odmawia współpracy w tym zakresie, zasłaniając się dobrem swoich użytkowników, a złamanie iPhone’ów bywa problematyczne. Teraz to już nie problem.

Cellebrite podejrzewane jest o współpracę z policją i służbami specjalnymi najróżniejszych krajów, które korzystają z oprogramowania w celu pozyskania informacji z urządzeń mobilnych przestępców, a nawet terrorystów. No cóż, skoro można coś zabezpieczyć, to i można to zabezpieczenie usunąć. Dwie izraelskie firmy na pewno nie są jedynymi na świecie, które dysponują tak potężnym oprogramowaniem. Aż strach pomyśleć, jakie dane na nasz temat posiadają służby.

Źródło: GeekWeek.pl/NSO Group/Cellebrite / Fot. NSO Group

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy