Motoryzacja
Zobaczcie, jak prototyp elektrycznego Forda F-150 ciągnie kosmiczne 566 ton

Ford pełną parą czyni przygotowania do wypuszczenia na rynek pierwszego pojazdu dostawczego o nadwoziu pick-up wyposażonego w silnik elektryczny. Koncern postanowił pokazać jego niesamowite możliwości w praktyce.

Na opublikowanym filmie możemy zobaczyć eksperyment, w którym ten elektryczny wół roboczy ciągnie skład kolejowy o łącznej masie 566 ton. F-150 wykonał to zadanie bez żadnej zadyszki. Ford chwali się, że w ciągu 3 lat zaoferuje swoim klientom aż 16 najróżniejszych pojazdów o napędzie elektrycznym. Wśród nich znajdą się również pick-upy.

Ta demonstracja pokazuje nasze zobowiązanie do pozostania wyraźnym liderem w dziedzinie produkcji samochodów ciężarowych, a także podkreślenia nasze zaangażowanie w przyszłość rozwoju pojazdów elektrycznych. Zapowiedzieliśmy już plany wprowadzenia hybrydy F-150 na rynek, która może działać jako mobilny generator. Niebawem zaoferujemy również w pełni elektryczny F-150” - czytamy w oświadczeniu Forda.

Koncern uważa, że to właśnie pojazdy o tego typu napędzie będą cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem wśród Amerykanów, którzy są fanami pick-upów. Potężne napędy elektryczne oferują niesamowite osiągi, o wiele wyższe od nawet najmocniejszych pojazdów z silnikami spalinowymi.

Źródło: GeekWeek.pl/Ford/YouTube / Fot. Ford